Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Fotbalisté a vojáci chtějí dávat góly společně. Podle experta má partnerství smysl

Pocta válečným veteránům na trávníku fotbalového stadionu v pražském Edenu před utkáním mezi Slavií a Plzní. Foto: Michal Kamaryt, ČTK
Pocta válečným veteránům na trávníku fotbalového stadionu v pražském Edenu před utkáním mezi Slavií a Plzní. Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Armáda uzavřela partnerství s profesionálním fotbalem, chce na stadionech lákat nové zájemce o službu v uniformě. Spolupráce se rozběhne příští rok, první pilotní zápas už se konal, druhý se uskuteční v prosinci. Podle marketingového experta je fotbalové prostředí pro armádu příležitost, varuje ale před reminiscencemi na propojení fotbalu a vojska před rokem 1989.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

První listopadová neděle nabídla netradiční podívanou na úvod fotbalového zápasu mezi pražskou Slavií, na jejímž hřišti v Edenu hostovala Viktoria Plzeň.

Před zápasem na trávník nastoupili šéfové obou klubů Jaroslav Tvrdík a Adolf Šádek a spolu s nimi exministr obrany a nynější europoslanec ODS Alexandr Vondra a náměstek ministryně obrany František Šulc.

Utkání kromě nich sledoval i první zástupce náčelníka generálního štábu Miroslav Hlaváč a váleční veteráni, jimž byl zápas věnován.

Neobvyklý úvod utkání byl prvním výsledkem dohodnuté spolupráce mezi

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Armáda ČR

Fotbal

Historie

Vláda Petra Fialy

Česko, Sport

V tomto okamžiku nejčtenější