Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Jedna dvě, Freddy jde a za pět nocí tě dostihne. Pocta videoherní sérii dorazila na filmová plátna

Pět nocí u Freddyho. Foto: Cinemart
Pět nocí u Freddyho. Foto: Cinemart

Nový film Pět nocí u Freddyho převedl na filmová plátna roztomile vypadající mechanické zabijáky, kteří si vezmou do parády nového nočního hlídače střežícího opuštěnou restauraci. Snímek je poctou stejnojmenné videoherní sérii, která pomocí jednoduchého konceptu dovedla k zoufalství nejednoho hráče. Film k zoufalství nedovádí a diváky pobaví, příliš velký potenciál vyděsit ale nemá.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Mike se nepříliš úspěšně živí jako ostraha v objektech. Naposledy ho vyhodili poté, co omylem napadl jednoho ze zákazníků, a nyní mu hrozí, že přijde o střechu nad hlavou i o svou malou sestřičku Abby, kterou má v opatrovnictví. Ale usměje se na něj štěstí a úřad práce mu přihraje pozici, která zní nudně a zároveň stabilně – noční hlídač v bývalé restauraci.

Vydává se proto na noční směny do pizzerie Freddyho Fazbeara, která je už nějaký čas mimo provoz. Prostor ale stále potřebuje ochrannou ruku, aby vnitřek nepodlehl zkáze ani zlodějům.

A na zdemolování by toho bylo hodně – spousta arkádových her, automaty s hračkami plné drobných mincí a nádavkem i kapela složená z přerostlých plyšových robotů, kteří kdysi bavili návštěvníky restaurace.

Zašlý interiér, poblikávající světla a temné kouty navozují dojem místa, z něhož by každý druhý kromě fanoušků urbexu nejradši odpochodoval pryč. Ne tak Mike, který se rozhodne svědomitě plnit zadanou práci.

Jenže hned napoprvé usne v kanceláři před kamerovými záznamy z vnitřku budovy. Ze spánku ho vytrhne

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Film

Recenze

Videohry

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější