Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Německo zpřísní migrační politiku. Historická změna, říká Scholz a koná v protikladu k Angele Merkel

Olaf Scholz v červnu na summitu EU v Bruselu. Foto: EU
Olaf Scholz v červnu na summitu EU v Bruselu. Foto: EU

Německý kancléř se včera s lídry spolkových zemí dohodl na nových a striktních protiimigračních opatřeních. Země chce nejen omezit rostoucí migraci jako takovou, ale také zamezit růstu popularity krajní pravice – a nyní už i nové a populární krajní levice. O den dříve představila kontroverzní plán italská premiérka Meloni.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Scholzova vláda se s lídry všech šestnácti spolkových zemí dohodla na přísnější migrační politice a novém financování pomoci uprchlíkům krátce poté, co Itálie oznámila plán na vytvoření azylových zařízení v Albánii pro uprchlíky přijíždějící na lodích, což je krok kritizovaný některými lidskoprávními organizacemi.

Německý návrh má současně usnadnit deportování nelegálních migrantů, jimž je zamítnuto udělení azylu. Nová pravidla mají rovněž učinit Německo

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Evropská unie

Migrace a uprchlíci

Německo

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější