Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

V Praze zmizí všechny oranžové kontejnery, jiná města jsou v třídění ještě dál

Ministerstvo životního prostředí plánuje zavést zálohování PET lahví a plechovek. Ilustrační foto: Adam Hecl, Deník N
Ministerstvo životního prostředí plánuje zavést zálohování PET lahví a plechovek. Ilustrační foto: Adam Hecl, Deník N

Z pražských ulic do konce roku zmizí všechny oranžové kontejnery na nápojové kartony. Ty se budou třídit společně s plasty. Tento způsob recyklace je už ve zbytku Česka běžný. Stát také do budoucna zvažuje, že by všechen recyklovatelný odpad končil v jedné popelnici.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Oranžové kontejnery na nápojové kartony do konce roku zmizí úplně. Kromě zjednodušení třídění to má i ekonomický dopad. Ušetříme až 22 milionů korun ročně. Navíc třídění nápojových obalů nebylo optimální – spousta toho odpadu tam vůbec neměla být,“ informovala na tiskové konferenci náměstkyně primátora pro životní prostředí a klimatický plán Jana Komrsková (Piráti).

Nápojové kartony v oranžových kontejnerech tvoří jen

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Ekologie

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější