Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Piráti opět řeší sami sebe, tentokrát hlasují o Michálkovi. Vedení zvažuje, jak podněty členů omezit

Jakub Michálek, Mikuláš Ferjenčík a Ivan Bartoš. Jak vysvětluje předseda Pirátů, všichni jsou nejen výrazné postavy vedení strany, ale především přátelé. Foto: Pirátská strana
Jakub Michálek, Mikuláš Ferjenčík a Ivan Bartoš. Jak vysvětluje předseda Pirátů, všichni jsou nejen výrazné postavy vedení strany, ale především přátelé. Foto: Pirátská strana

Pirátská strana hlasuje o odvolání šéfa poslaneckého klubu Jakuba Michálka z republikového výboru. Jeho odpůrcům vadí návrh předsednictva na změnu vnitřního fungování strany. V té se tak opět střetnou dvě křídla – aktivistické a reálpolitické.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Pirátští členové budou až do pondělka hlasovat, jestli chtějí předsedu poslaneckého klubu Jakuba Michálka odvolat z jejich stranického republikového výboru. Důvodem je návrh, který by změnil vnitřní fungování strany.

Vedení Pirátů chce odpolitizovat a podle svého tvrzení zlepšit fungování pěti stranických odborů – administrativního, mediálního, technického, zahraničního a personálního. Ty zajišťují fungování a komunikaci strany.

Jejich vedoucí by nově nevybírali členové z uchazečů ze stranické základny, ale soutěžilo by je předsednictvo, výjimečně by mohlo do funkce dosadit i člověka bez soutěže. O místa by se přitom ucházeli i nestraníci.

To se části straníků nelíbí. A ti volají po hlavě Michálka. „Nechceme dát všechnu moc

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější