Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Nová páka na zadluženého Soukupa. Čermák koupil klíčovou pohledávku a posílil svou pozici

Zadlužený Soukup zastavil i soukromý majetek svých dětí. Zdroj: Printscreen TV Barrandov
Zadlužený Soukup zastavil i soukromý majetek svých dětí. Zdroj: Printscreen TV Barrandov

Obchodník s pohledávkami Jan Čermák získal kromě polovičního podílu ve firmě Empresa Media Jaromíra Soukupa nově také kontrolu nad důležitou pohledávkou Českých radiokomunikací za touto firmou. Jeho pozice v Soukupově impériu je tak ještě silnější. Čermák to Deníku N potvrdil, odmítl ale, že by pohledávka měla sloužit k nátlaku na Soukupa. V příštím týdnu má Čermák dokoupit poloviční podíly v dalších dvou Soukupových firmách.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Další osud mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, který se léta potýká s dluhy, je nyní v rukou brněnského matadora pohledávkového byznysu Jana Čermáka.

Ten teď ještě upevnil svoji pozici skoupením pohledávky za Empresa Media ve výši 300 milionů korun od Českých radiokomunikací. Jde o dluhy z vysílání TV Barrandov.

Tato pohledávka je pro Soukupa klíčová. Pokud by se totiž

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jaromír Soukup

Zákulisí moci

Česko, Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější