Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Extrémní levice a část mládeže na Západě nedokáže odsoudit teror Hamásu

Propalestinské protesty se konají v různých evropských městech: na snímku je ten v Paříži. Foto: ČTK
Propalestinské protesty se konají v různých evropských městech: na snímku je ten v Paříži. Foto: ČTK

Jen o něco více než polovina amerických studentů viní z teroristických útoků na Izraelce ze 7. října Hamás. I evropská extrémní levice má problém označit Hamás za teroristy.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Těžko lze nalézt člověka, který tak urputně a dlouho bojoval za práva Izraele a zároveň Palestinců. Daniel Sokatch většinu své profesionální kariéry strávil tím, že obě strany obtížně vyřešitelného konfliktu smiřoval.

Když 7. října teroristé z Hamásu povraždili přes tisíc Izraelců a další dvě stovky unesli do Gazy, nechápal, co se v jeho okolí děje. Zejména v tom, které za ta dlouhá léta znal. Měl pocit, že se najednou všichni proměnili ve dva nesmiřitelné tábory.

Část jeho okolí měla najednou problém odsoudit Hamás a nesvalit veškerou vinu za útoky právě na Izrael. Týkalo se to i jeho kolegů, se kterými dlouhá léta bojoval za práva Palestinců.

„Nemůžete slavit zabíjení těchto lidí jen proto, že jsou to Izraelci,“ řekl

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Izrael

Palestinská území

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější