Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Milan Lasica krátce před smrtí v tajnosti nazpíval nové album

Milan Lasica při nahrávání projektu Básnění na jaře 2021. Foto: Martina Mlčúchová
Milan Lasica při nahrávání projektu Básnění na jaře 2021. Foto: Martina Mlčúchová

Stejně nečekaně, jako v červenci 2021 odešel, je teď v listopadu 2023 – umělecky – zpět. Ukázalo se, že kromě knihy deníků po sobě Milan Lasica zanechal ještě jeden velký projekt. Hudební. Přesněji hudebně-literární.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Jmenuje se Básnění a jde o kolekci jedenácti písní na texty slovenských básníků, které přišel do nahrávacího studia nazpívat dva měsíce před smrtí. Je to vlastně dopis na rozloučenou blízkým a všem.

„Milan byl velmi introvertní člověk, tichý, většinou velmi vážný a velmi smutný, velmi plachý. Já se nedivím, že chtěl, aby to zůstalo tajemstvím,“ říká Emília Vášáryová v úvodu videoklipu (video níže) ke skladbě List do větru.

Tuto báseň napsal

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Hudba

Kultura, Svět

V tomto okamžiku nejčtenější