Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Tajemná pětka a Babiš zpět v obytňáku. ANO chce do Evropy s bojem proti vetu nebo migraci

Předseda ANO Andrej Babiš se stranickými kolegyněmi Alenou Schillerovou a Klárou Dostálovou během jednání o vyslovení nedůvěry vládě. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Předseda ANO Andrej Babiš se stranickými kolegyněmi Alenou Schillerovou a Klárou Dostálovou během jednání o vyslovení nedůvěry vládě. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Andrej Babiš a hnutí ANO do eurovoleb vyšlou v čele kandidátky exministryni Kláru Dostálovou. K její nominaci už chybí jen formální potvrzení. Deník N zná také jména, která se s největší pravděpodobností objeví na třech následujících pozicích. ANO chce v kampani vsadit na boj za údajné české zájmy – zachování práva veta pro národní státy a odmítání migračního paktu nebo Green Dealu. Tato témata ale budoucí čeští europoslanci ovlivní spíše minimálně.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Hnutí ANO na rozdíl od koalice Spolu, Pirátů nebo Starostů zatím veřejně nechce oznámit jméno lídra své kandidátky do eurovoleb. Šéf ANO Andrej Babiš v pondělí na závěr konference svého hnutí zopakoval, že on sám podporuje do čela exministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou.

Čtyři zdroje blízké vedení hnutí popsaly Deníku N, že o prvních čtyřech místech kandidátky už by mělo být rozhodnuto a nemělo by se nic měnit.

Po jedničce Dostálové by měl následovat

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Analýza

Volby do Evropského parlamentu

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější