Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Mynářův známý, který zemřel v Dubaji, se scházel se šéfy dvou tajných služeb

Podnikatel Martin Horák na archivním snímku. Foto: Zdislava Pokorná, Deník N
Podnikatel Martin Horák na archivním snímku. Foto: Zdislava Pokorná, Deník N

Podnikatel Martin Horák, který před měsícem za dosud nevyjasněných okolností zemřel v Dubaji, se v posledních letech několikrát setkal se šéfy českých tajných služeb. Horák figuroval jako svědek v kauze Dozimetr, zároveň měl úzké vazby na nejbližší okolí Miloše Zemana – s bývalým kancléřem Vratislavem Mynářem podnikal ve vymahačském byznysu, naposledy spolu připravovali návštěvu katarského emíra v Česku.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Podnikatel, jehož úmrtím se zabývá nejen dubajská policie, ale i pražská kriminálka, měl v éře Miloše Zemana vazby nejen na Hradě, ale také v bezpečnostní komunitě. Jak zjistil Deník N, setkával se s řediteli dvou tuzemských zpravodajských služeb.

V době covidové pandemie podle tří zdrojů z bezpečnostní komunity Horák vystupoval jako zástupce

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza Dozimetr

Miloš Zeman

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější