Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pamatuj si, kdo je tvůj skutečný nepřítel

Propalestinské protesty se konají v různých evropských městech: na snímku je ten v Paříži. Foto: ČTK
Propalestinské protesty se konají v různých evropských městech: na snímku je ten v Paříži. Foto: ČTK

Proč za Palestinu a přímo Hamás v evropských městech demonstrují tisíce lidí, zatímco kvůli Putinovu Rusku nikdo do ulic nevyjde? Tento paradox v komentáři řeší Ekaterina Kanakova.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Mnoho lidí se podivuje nad tím, kde se v evropských městech vzalo tolik lidí s palestinskými vlajkami a transparenty na podporu Hamásu. A hlavně nechápou, co je motivuje, vždyť ozbrojenci zákeřně zaútočili na Izrael a začali doslova masakrovat obyvatelstvo.

Přijde mi, že Putin Hamásu dokonce závidí a tak moc by si přál, aby proruští demonstranti v evropských městech zapalovali ukrajinská velvyslanectví a prali se s policií. Rusko udělalo Ukrajině něco podobného, co Hamás Izraeli, a přitom nevidíme žádná bouřlivá shromáždění na Putinovu podporu.

Jde o to, že válka mezi Ukrajinou a Ruskem

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Izrael

Jak přemýšlí Putinovo Rusko

Ruská válka na Ukrajině

Rusko

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější