Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Zacpané potrubí na Hradě.“ Důležité informace netekly k prezidentovi ani do Strakovy akademie

Ilustrace: Petr Polák
Ilustrace: Petr Polák

Petr Pavel nastoupil na Pražský hrad před osmi měsíci, za tu dobu stihl značně obměnit svůj tým, narazit v Senátu se svým návrhem do Ústavního soudu nebo se dostat do prvních vážnějších sporů s vládou. Jak vyplynulo z rozhovorů s lidmi z Hradu i Strakovy akademie, tyto problémy spojuje jeden motiv: problémy s komunikací a předáváním informací.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Někteří lidé na Hradě jsou přesvědčeni, že nemají dostatečný přístup k prezidentu Petru Pavlovi a že hlava státu kvůli tomu nedostává včas některé důležité informace. Deníku N to v posledních týdnech řekli pracovníci Kanceláře prezidenta republiky nebo členové panelu pro výběr ústavních soudců.

A podobně mluví i někteří poradci z týmu, které zastřešuje Tomáš Richter, někdejší Pavlův souputník z kampaně.

„Vzniká tam kolem prezidenta taková zeď, my s ním vlastně ani moc nemluvíme. Nápady většinou předneseme Tomáši Richterovi, ten je pak předá dál s tím, zda se prezidentovi líbí či ne,“ popisuje jeden z nich. „Už se i stalo, že prezident řekl, ano, to udělejme, to je dobré, ale pak se mnohdy neděje nic. Někdo to dostane za úkol, třeba kancelář – a my už dál nic nevidíme. Vlastně moc nemáme možnost s prezidentem něco soukromě řešit,“ dodává poradce.

Hodně věcí podle něj blokuje i 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Petr Pavel

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější