Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Lesní správa Lány si pronajímá traktor od Balákovy manželky, smlouvy odmítá ukázat

Lesní správa Lány odmítá zveřejnit nájemní smlouvy s manželkou Miloše Baláka. ČTK / Beneš Jaroslav
Lesní správa Lány odmítá zveřejnit nájemní smlouvy s manželkou Miloše Baláka. ČTK / Beneš Jaroslav

Ještě když byl Miloš Balák ředitelem Lesní správy Lány, podepisoval se svou manželkou smlouvy na pronájem traktoru značky Zetor. Letos v tom pokračoval i jeho nástupce Pavel Rus. Tyto kontrakty však chybí v registru smluv a lánská správa je Deníku N odmítá vydat a argumentuje policejním vyšetřováním.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Traktor značky Zetor si Lesní správa Lány od manželky svého ředitele Miloše Baláka pronajímá už od roku 2021. Smlouvu se svou ženou Irenou podepsal sám Balák.

Po Balákově odchodu smlouvu na letošní rok podepsal nový ředitel lánské správy Pavel Rus. Ten už v první polovině října Deníku N sdělil, že se tehdy řídil stanovisky svých podřízených. „Jelikož jsem byl krátce ve funkci a nevěděl jsem, zda je traktor potřeba. Vedoucí mi sdělil, že je ten traktor potřebný pro krmení zvěře, tak jsme nájemní vztah uzavřeli,“ řekl. Lesní správa platila Balákové 9500 korun měsíčně.

Ačkoli jí to ukládá zákon, Lesní správa Lány zmíněné smlouvy nezveřejňovala v registru smluv. Deník N proto o jejich poskytnutí požádal prostřednictvím zákona o svobodném přístupu k informacím. Lánská obora ale žádost zamítla.

„S ohledem na skutečnost, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Petr Pavel

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější