Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Přijatelná cena.“ Ústupek z názvu „manželství“ může přiblížit koaliční shodu u stejnopohlavních svazků

Manželství pro všechny. Ilustrační foto: Unsplash, In Lieu & In View Photography
Manželství pro všechny. Ilustrační foto: Unsplash, In Lieu & In View Photography

Vládní koalice je podle informací Deníku N blízko tomu, aby vyřešila jeden z klíčových sporů, které jednotlivé strany řeší od začátku spojenectví. U svazků pro stejnopohlavní páry se rýsuje kompromisní varianta, pro niž by mohlo zvednout ruku co nejvíce zákonodárců.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Pro Fialovu koalici je otázka takzvaného manželství pro všechny štěpicí téma. Už před časem se proto předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) rozhodla sestavit pracovní skupinu, která měla za úkol najít kompromis.

Aktuálně vznikl návrh možného řešení a nyní bude záležet na jednotlivých stranách, jak se s jeho parametry vypořádají. „Je tam seriózní a vážná varianta, o níž debatujeme,“ říká k tomu předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda.

Návrh, kterým se nyní koaliční zástupci zabývají, se dá zjednodušit následovně: část

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Sněmovna

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější