Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„My už to pořádat nebudeme.“ Pythagoriáda ve školách po desítkách let nebude, prý kvůli penězům

Budoucnost soutěže je nejistá. Ilustrační foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Budoucnost soutěže je nejistá. Ilustrační foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Celostátní matematická soutěž Pythagoriáda se letos po 46 letech konat nebude. Organizátor školám oznámil, že se tentokrát na pořádání nenašly peníze. Ministerstvo školství ale namítá, že žádnou žádost o financování Pythagoriády nedostalo. Její další osud je nyní nejistý.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Matematická soutěž pro děti ze šestých až devátých tříd základních škol a studentů z víceletých gymnázií probíhala kromě covidové pauzy každý rok celkem 46 let.

Původně měla Pythagoriáda proběhnout i letos. Školní kola už teď v říjnu, okresní v listopadu. Krátce před zahájením ale dostaly školy překvapivou zprávu.

„Je mi líto, ale musím vám oznámit, že na podzim 2023 se nebude konat soutěž Pythagoriáda. Na přípravu soutěže se nám bohužel

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Školství

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější