Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Kdy značka Star Wars konečně dospěje? Ahsoka přemýšlivější diváky ignoruje

Ahsoka Tano (Rosario Dawson) v seriálu Ahsoka. Foto: Disney+
Ahsoka Tano (Rosario Dawson) v seriálu Ahsoka. Foto: Disney+

Streamovací služba Disney+ letos na podzim přinesla již svůj pátý hraný seriál z populárního světa Star Wars. Ahsoka vůbec poprvé nabízí sérii točící se primárně okolo ženské hrdinky – rytířky jedi, kterou svého času učil legendární Anakin Skywalker.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Ahsoka se v krátkém cameu objevila již dříve v druhé řadě seriálu Mandalorian. A ihned zaujala natolik, že se její samostatný seriál dal očekávat. Za svůj výkon v jediném díle ostatně obdržela ocenění The Saturn Award v kategorii „Nejlepší hostující herec/herečka ve streamovaném televizním seriálu“.

Premiéry Ahsoky jsme se dočkali letos na konci srpna a poslední osmý díl se na Disney+ objevil 3. října. U řady fanoušků klasických Star Wars (kterým je mnohdy těžké se novými příběhy z jejich milovaného vesmíru zavděčit) ale výsledek se stopáží šesti hodin vzbudil lehké rozpaky.

Problém je, zdá se, už v osobě hlavního tvůrce série. Američan Dave Filoni do světa Star Wars poprvé pronikl v roce 2008, kdy se podílel na vzniku seriálu Star Wars: Klonové války.

Posléze prošel seriály Star Wars Povstalci, Mandalorian či Boba Fett: Zákon podsvětí, kde měl vždy jako režisér či scenárista (nebo obojí) na starosti pár dílů celé série.

Šance zapsat se do historie Star Wars

Ahsoka však měla být jeho majstrštykem a prvním titulem, v němž dostal od studia Disney kreativní volnost i hlavní slovo od začátku až do konce.

Úkol, jenž před ním stál, ale nebyl snadný. Musel dokázat jakožto tvůrce, scenárista i režisér přijít s úžasnou vizí proměny a zároveň zachovat svět Star Wars tak, aby si na své přišli noví diváci i fanoušci původních filmových trilogií.

Ještě před samotnou premiérou se zdálo, že jsou tvůrčí karty opravdu dobře rozdané.

Letos totiž na veřejnost prosákly informace o tom,

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Seriály

Televize

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější