Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Místo omluvy smazání nahrávky. Graubnerova kritika Petráčka a manželství pro všechny na žádost arcibiskupství zmizela

Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Farnost v pražských Kobylisích smazala z webu nahrávku z nedávné besedy s arcibiskupem Janem Graubnerem. Arcibiskupství pražské jej o to požádalo poté, co byl Graubner kvůli svým slovům k situaci na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy i manželství pro všechny vyzván k omluvě.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Arcibiskup se 1. října během veřejné besedy ve farnosti v Kobylisích mimo jiné kriticky vyjádřil ke kauze propuštěného historika Tomáše Petráčka.

Ten podle Graubnera lhal, když v souvislosti se svým nuceným odchodem zmiňoval i tlak biskupů. „V novinách si přečteme, že pan profesor Petráček tvrdí, že někteří biskupové tlačili na vedení fakulty, aby ho vyhodili. Pokud já vím, je to lež. Nevím o nikom, kdo by na fakultu z biskupů tlačil. Já jsem to rozhodně nebyl,“ řekl arcibiskup, který jako velký kancléř dozoruje činnost fakulty.

Později také zpochybnil Petráčkovu profesní integritu. „Mě opravdu třeba na panu profesorovi mrzí, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

LGBTQ

Náboženství

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější