Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

A co jiného než to, co dělá, může teď Izrael dělat?

Izraelské jednotky se poblíž hranic s pásmem Gazy připravují na úder proti teroristům. Foto: ČTK/AP
Izraelské jednotky se poblíž hranic s pásmem Gazy připravují na úder proti teroristům. Foto: ČTK/AP

Komentář Andreje Bána: Teroristé z Hamásu zákeřně zaútočili na nicnetušící civilisty, Izrael Palestince naopak preventivně vyzývá k odchodu na jih Pásma Gazy.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Izraelské vojenské jednotky a těžká technika vstoupily do Pásma Gazy. V pátek Izrael avizoval, že dává obyvatelům severní části tohoto území, což je asi 1,1 milionu lidí, 24 hodin na to, aby se přesunuli na jeho jih.

Rozsáhlá ofenziva na severu je zřejmě na spadnutí, její hlavní cíle jsou dva: pokusit se osvobodit neznámý počet (uvádí se údaj 150 až 200) rukojmích unesených teroristy a zničit základny, resp. zázemí Hamásu.

V nejbližších hodinách a dnech budeme zřejmě svědky nepěkných obrázků, tanků a vojáků postupujících hustou obytnou zástavbou. Budou přibývat záběry obětí, zoufalých a bezprizorních lidí, dětí a žen.

Horší než Islámský stát

Především: před každou kritikou Izraele je třeba mít na paměti jednu zásadní věc. Jaká vůbec může být přiměřená reakce

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Izrael

Názor

Palestinská území

Terorismus

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější