Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Na sociálních sítích zveřejnili nahrávky pedagoga z FAMU. Řeší to policie

Policie šetří zásahy do počítače na FAMU. Foto: ČTK
Policie šetří zásahy do počítače na FAMU. Foto: ČTK

Na sociální síti kdosi zveřejnil nahrávky jednoho z pedagogů FAMU. Případem se zabývá policie.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Před více než rokem pražská Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění (FAMU) řešila zveřejnění e-mailů vyučujících, kteří se domlouvali na jednotném postupu proti děkance Andree Slovákové. Nyní se kauza vrací s novou intenzitou.

Zhruba před dvěma týdny se na sociálních sítích objevily zvukové záznamy hovorů jednoho z vyučujících, a to v situaci, kdy netušil, že mu někdo další naslouchá. Minimálně v jednom případě šlo o soukromou konverzaci.

„V jednom z uplynulých týdnů došlo ke zveřejnění nahrávek jednoho akademického pracovníka FAMU na falešném facebookovém profilu, který se za pracovníka vydával. Po několika dnech obsah profilu zmizel,“ napsala Deníku N mluvčí fakulty Klaudie Osičková.

„Situace byla okamžitě řešena ze strany vedení FAMU jak s daným akademickým pracovníkem, tak s Policií České republiky a probíhá vyšetřování,“ doplnila s tím, že podrobněji se vedení fakulty k věci nebude vyjadřovat, aby nemařilo vyšetřování.

Podle informací Deníku N má být na nahrávce zachycen vedoucí katedry

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější