Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Zpěvačka Olivia Rodrigo ukazuje, že i holka z Disney seriálů se může zlobit a je to naprosto v pořádku

Olivia Rodrigo. Foto: Official White House Photo by Lawrence Jackson
Olivia Rodrigo. Foto: Official White House Photo by Lawrence Jackson

Začátkem září vyšlo zpěvačce Olivii Rodrigo druhé album Guts. Už měsíc se drží v celosvětových hudebních žebříčcích a zřejmě bude i jedním z hlavních kandidátů na cenu Grammy za nejlepší desku.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Jsem velmi hrdá na to, že mé album je o emocích, o kterých se těžko mluví a nejsou zcela společensky akceptované, hlavně pokud jde o dívky: hněv, žárlivost, vztek a smutek,“ říkala v roce 2021 pro deník Guardian osmnáctiletá Olivia Rodrigo.

V té době už byla známá jako herečka z dětských seriálů stanice Disney, ale pozornost si tehdy vysloužila hlavně díky svému debutovému albu Sour. Získala za něj několik cen včetně Grammy a American Awards pro nejlepší novou umělkyni.

Album o dospívání a hledání svého místa

Olivia Rodrigo vyrůstala na předměstí mezi Los Angeles a San Diegem. Sama místo, kde ještě donedávna žila s rodiči, nazývá „předměstím předměstí“. Je jedináček, její otec

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Duševní zdraví

Hudba

Rodina a vztahy

Kultura, Rodina, vztahy a zdraví

V tomto okamžiku nejčtenější