Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Připojištění ve zdravotnictví se vrací do hry. Prosadit ho chce šéf senátního výboru

Ultrazvukové vyšetření vnitřních orgánů. Foto: Masarykův onkologický ústav
Ultrazvukové vyšetření vnitřních orgánů. Foto: Masarykův onkologický ústav

Možnost připojistit se na lepší péči ve zdravotnictví by se mohla ještě v říjnu dostat do vládního návrhu novely zákona o zdravotním pojištění. Prosadit ji tam chce předseda senátního zdravotnického výboru Roman Kraus (ODS). Změnu má příští týden řešit vedení koaličních stran.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Už několikrát chtěl současný ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) prosadit zavedení nadstandardů ve zdravotnictví. Dosud pokaždé ale tyto plány odsunul na neurčito. Vláda má přitom tuto změnu ve svém programovém prohlášení. Zavázala se, že zavede „možnost dobrovolného doplňkového připojištění“.

Nyní, uprostřed volebního období, se změnu snaží prosadit šéf zdravotnického výboru Senátu Roman Kraus (ODS), a to v rámci novely zákona o zdravotním pojištění.

„Já jsem připravil v rámci tohoto návrhu tu část, která by zavedla možnost sjednat si u zdravotní pojišťovny připojištění. Jsem s ministerstvem zdravotnictví domluvený, že do konce října by měl návrh jít do vnitřního připomínkového řízení,“ potvrdil Kraus Deníku N.

Změnu chce šéf senátního výboru prosadit pomocí vládního návrhu, což je podle něj rychlejší cesta. „Nově by se v zákoně objevila věta, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Vláda Petra Fialy

Zdravotnictví

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější