Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Podnikatele Horáka našli pod balkonem dubajského hotelu, píše velvyslanectví do Prahy

Ilustrační foto: ČTK
Ilustrační foto: ČTK

Okolnostmi smrti podnikatele Martina Horáka se od minulého týdne zabývá dubajská policie. Kromě toho ale ministerstvo zahraničí obdrželo písemné informace od zastupitelského úřadu v Abú Dhabí. Dokument odkrývá další okolnosti úmrtí vlivného podnikatele, který v minulosti spolupracoval s kancléřem Vratislavem Mynářem.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Můžeme potvrdit, že náš zastupitelský úřad v Abú Dhabí byl v kontaktu s dubajskou policií, která ho telefonicky informovala o úmrtí českého občana. Oficiální závěry vyšetřování zatím nemáme k dispozici,“ napsal Deníku N Daniel Drake, mluvčí ministerstva zahraničních věcí.

Kromě toho zastupitelský úřad zaslal na ministerstvo také písemnou zprávu o okolnostech smrti Martina Horáka, do níž Deník N nahlédl.

V dokumentu úřad Černínský palác informuje o tom, že v Dubaji byla koncem září s Horákem také jeho mladší dcera. Ta se po úmrtí svého otce měla podle dopisu obrátit na Martina Drvotu, který je podle úřadu podnikatelův rodinný známý.

„Podle sdělení Drvoty mělo ke smrti dojít

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza Dozimetr

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější