Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Rok ve vězení, vítězství na Dakaru. Kdo je Jan Čermák, který koupil půlku Soukupova království

Nový spolumajitel Soukupova impéria Jan Čermák. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Nový spolumajitel Soukupova impéria Jan Čermák. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Do zadluženého impéria Jaromíra Soukupa vstoupil matador byznysu s pohledávkami Jan Čermák. V řádu týdnů pronikne i do dalších Soukupových firem. Popisujeme, kdo vlastně Čermák je.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Spolupráci s Čermákovou společností avizoval Jaromír Soukup na počátku letošního léta. Mělo jít o „přátelskou“ výpomoc s optimalizací jeho krachujícího byznysu. Nicméně Čermák je známý tím, že vstupuje do projektů, které jsou na pokraji krachu, aby z nich pak vytěžil maximum.

Ve světě insolvencí není Čermák žádný nováček, naopak – v pohledávkovém byznysu se pohybuje pětadvacet let. Jméno jeho společnosti Servis-24, která vznikla před deseti lety, figurovalo

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jaromír Soukup

Česko, Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější