Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Obrazem: Jedenáctý Signal Festival nabídl neveřejnou ochutnávku. Co letos uvidíte?

Kapky, termální kamery i už „tradiční“ videomapping. Signal Festival odhalil na neveřejné středeční generálce výběr z programu, na který se letos návštěvníci od čtvrtka do neděle mohou těšit. Festival nabízí dvacet multimediálních instalací, z toho třináct volně přístupných na dvou festivalových trasách: jedna vede centrem Prahy, druhá Karlínem a Holešovicemi. Představujeme některé z nich.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Jedním z hlavních taháků letošního ročníku je audiovizuální projekt FLUX polského umělce Ksaweryho Kirklewského, zakladatele projektu Ksawery Komputery. K vidění je ve vnitrobloku budovy Invalidovny.

Programovatelné LED diody jsou synchronizované s prostorovým zvukem.

Už tradičně je součástí festivalu videomapping na průčelí kostela svatého Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí. Dílo s názvem Echo na fasádě novorománského chrámu upozorňuje na vzrůstající

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Signal Festival

Technologie

Výtvarné umění

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější