Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Financial Times: Populismus by mohl zmařit přechod na zelenou energii

„Zelená dohoda pro Evropu“ se dostává pod silný tlak. Foto: Zbynek Burival, Unsplash
„Zelená dohoda pro Evropu“ se dostává pod silný tlak. Foto: Zbynek Burival, Unsplash

Západní politici se bojí prudké negativní reakce na klimatická opatření, píše Gideon Rachman v komentáři Financial Times.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Zprávy o klimatu jsou někdy tak bolestné, že se skoro nedají číst. Musel jsem se hodně nutit, abych se prokousal nedávnou zprávou, že antarktický mořský led taje „dechberoucí“ rychlostí. Ale zatímco nám příroda říká, abychom v boji proti globálnímu oteplování postupovali mnohem rychleji, někteří političtí představitelé chtějí zpomalit.

Noviny byly plné titulků o obratu Rishiho Sunaka, co se ekologických opatření týče. Britský premiér není sám. Tlak, kterému se podvolil, doléhá na lídry v celém západním světě.

Základní problém spočívá v tom, že většina mainstreamových politiků

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Evropská unie

Klimatická krize

Technologie

Kontext N

V tomto okamžiku nejčtenější