Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Opařila mě vaše káva, žaluje žena McDonald’s. Proslulý americký případ se opakuje, tentokrát ale jinak

Káva od McDonald’s je zase v USA předmětem civilní žaloby, protože se žena popálila poté, co ji na sebe rozlila. Foto: Tetiana Horielova, Unsplash
Káva od McDonald’s je zase v USA předmětem civilní žaloby, protože se žena popálila poté, co ji na sebe rozlila. Foto: Tetiana Horielova, Unsplash

Ten případ patří k těm, kvůli kterým se lidé někdy vysmívají americkému právnímu systému. „Lidi tam dokážou vysoudit miliony za to, že se polijí kafem!“ kroutí často hlavami, když o jednom z nejznámějších justičních příběhů z 90. let mluví. Po třiceti letech je takřka stejný případ u soudu znovu. Dopadne stejně?

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Bylo úterý ráno 13. června, když pětaosmdesátiletá Mable Childress zamířila v kalifornském San Franciscu k okénku restaurace McDonald’s pro projíždějící auta, aby si tam objednala kávu. V autě si ji pak umístila do držáku na lahve a odjela pryč k lékaři.

Když před budovou lékaře zaparkovala, chtěla si s sebou kávu vzít, ale kelímek se jí vysmekl z ruky a všechna káva se na ni vylila. Popálila ji na břiše, na nohou a na tříslech, kde jí posléze zanechala jizvy. Vrátila se tedy do McDonald’s, aby si tam stěžovala, ale podle jejích slov se jí tam vysmáli.

„Nevěděla jsem, co mám dělat. Chvíli jsem tam stála, pak se pokladní začal smát a 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Justice

USA

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější