Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Putin, Trump a návrat amerického izolacionismu

Trump je jako vždy poslední Putinovou záchranou. Foto: Bílý dům, Flickr
Trump je jako vždy poslední Putinovou záchranou. Foto: Bílý dům, Flickr

Sesazení Kevina McCarthyho z funkce republikánského předsedy Sněmovny reprezentantů je pro Ukrajinu špatná zpráva, píše Edward Luce v komentáři Financial Times.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že na ochotě Ukrajiny bojovat s Ruskem není „datum spotřeby“. Je však stále těžší ignorovat potenciální dobu trvanlivosti americké podpory jeho věci.

Matt Gaetz, ultraMAGA zákonodárce, který měl v úterý lví podíl na vyhození Kevina McCarthyho z funkce republikánského předsedy Sněmovny reprezentantů, se odvolává na údajnou tajnou postranní dohodu, kterou McCarthy uzavřel s Joem Bidenem ohledně dalšího financování Ukrajiny. A to navzdory skutečnosti, že McCarthy

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Donald Trump

Joe Biden

Ruská válka na Ukrajině

USA

Vladimir Putin

Kontext N

V tomto okamžiku nejčtenější