Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pěšky prošel celou Prahu. „Velká část je ošklivá nebo prázdná,“ říká

David Antoš si udělal po Praze devadesát osm procházek. Foto: David Antoš
David Antoš si udělal po Praze devadesát osm procházek. Foto: David Antoš

David Antoš pěšky prošel celou Prahu. Z původně nahodilé zábavy se stala systematická snaha poznat hlavní město komplexně. Jaké jsou jeho závěry? Praha je podle něj rozplizlá, nepřívětivá k chodcům a mělo by se v ní mnohem více stavět.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Praha bývá v mezinárodních žebříčcích často řazena mezi nejkrásnější města světa. Obvykle jsou tyto zprávy doprovázeny snímky Hradu, Karlova mostu, úzkých uliček Malé Strany nebo staroměstského orloje.

Jenomže do Prahy patří také okrajové části jako Benice, Dubeč či Koloděje. Konzultant v poradenské firmě David Antoš v posledních letech prošel pěšky hlavní město celé. Říká, že jeho snahou bylo mít v zorném poli každý pražský dům. A názor na podobu metropole má jasný.

„Trochu provokativně bych to shrnul, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Praha

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější