Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Česko zabavilo auto s ruskými značkami, tvrdí ruská média. České úřady to odmítly

Odtahová služba v Praze. Ilustrační foto: ČTK
Odtahová služba v Praze. Ilustrační foto: ČTK

Web ruských novin Izvjestija zveřejnil zprávu, že Česko spolu s Německem začalo zabavovat na základě doporučení Evropské komise auta s ruskými registračními značkami. České úřady to na dotaz Deníku N odmítly. Ruské weby se odvolávají na německého poslance AfD, jeho kancelář Deníku N sdělila, že informaci získal od spolkové vlády v rámci interpelace.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„V Česku zabavili první auto s ruskými poznávacími značkami,“ zní titulek nedávného článku na webu ruských novin Izvjestija. Tvrzení následně převzala další ruská propagandistická média, včetně německojazyčných.

Auta ruských majitelů v několika případech zkonfiskovalo Německo na základě aktualizované sankční politiky Evropské komise. Celníci členských států mohou Rusům při jejich vstupu do EU zabavit soukromý majetek, třeba právě auta.

Jenže v Česku se nic takového nestalo a policie

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Dezinformace

Německo

Rusko

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější