Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Tohle je to, v čem jsme dobří. Na co může být Česko hrdé a co nabízí světu? Designblok vyrostl a český design s ním

Superstudio na Designbloku, expozice české sklářaké firmy Moser. Foto: Lukáš Pelech
Superstudio na Designbloku, expozice české sklářaké firmy Moser. Foto: Lukáš Pelech

Letošní ročník Designbloku sebevědomě ukazuje, kam se za posledních pětadvacet let posunul nejen český design, ale také myšlení celé společnosti. V Praze probíhá do neděle, na Pražském hradě až do 15. října.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Když Designblok v roce 1999 začínal, museli organizátoři tehdy ještě komorní akce (účastnilo se jí čtrnáct vystavovatelů na pětadvaceti metrech čtverečních) lidem, potenciálním sponzorům i firmám vysvětlovat, co je to vůbec design.

Zpočátku to někteří nebyli schopni pochopit, což se postupně odráželo i na složení vystavujících. Zatímco v prvních letech šlo o iniciativu hrstky kreativních nadšenců, s přibývajícím zájmem se na akci začaly nabalovat firmy, které se snažily být designové tak trochu na sílu, aby oslovily vzrůstající počet návštěvníků.

Ti na akci často chodili i kvůli své

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Design

Výtvarné umění

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější