Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Kdybych měl baterku, tak by se to nestalo!“ Šéf Nejvyššího soudu přednášel o etice, prokládal to vtipy o znásilnění

Jmenování Petra Angyalossyho předsedou Nejvyššího soudu. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Jmenování Petra Angyalossyho předsedou Nejvyššího soudu. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy školil budoucí soudce o profesní etice a svůj výklad prokládal vtipy o znásilnění. Angyalossy se hájí, že šlo o příklady absurdních výroků, které mohou v jednací síni zaznít.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Justiční akademie pořádala v pondělí 2. října školení s názvem Postavení soudce a základy profesní etiky. Přednášku pro budoucí soudce vedl předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy. Deník N získal jeho prezentaci, kterou při semináři používal. Z ní vyplývá, že výklad o etice prokládal vtipy o sexuálním a domácím násilí. To redakci potvrdil i jeden z účastníků akce.

„ ‚Obžalovaný, chcete říct něco na svoji obhajobu?‘ táže se soudce obžalovaného, který v noci v parku znásilnil kolemjdoucí ženu. ‚Snad jen to, že kdybych měl u sebe baterku, tak by se to nestalo!‘,” řekl například podle účastníků během přednášky Angyalossy.

„U soudu: ‚Můžete nám popsat, jak vás mohl soused znásilnit na žebříku? To jste se nebránila?‘ ‚Nemohla jsem,‘ odpověděla poškozená, ‚jednou rukou jsem

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Justice

Sexuální násilí a obtěžování

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější