Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Petráček lže, na jeho vyhazov jsme netlačili, tvrdí Graubner. O tlacích přitom mluvil děkan

Gabriel Kuchta, Deník N
Gabriel Kuchta, Deník N

Pražský arcibiskup Jan Graubner se poprvé výrazněji vyjádřil k situaci na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy. Na veřejné besedě řekl, že historik Tomáš Petráček lže o údajném tlaku biskupů na to, aby jej škola vyhodila. O tomto tlaku přitom v minulosti mluvil přímo děkan fakulty Vojtěch Novotný.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Jan Graubner se k situaci na katolické teologické fakultě (KTF) vyjádřil na veřejné besedě ve farnosti svaté Terezy v pražských Kobylisích. Tam se také poprvé jako velký kancléř, který dozoruje činnost fakulty, obsáhleji rozmluvil o tom, jak vnímá současné spory na škole. Odmítl přitom, že by konec historika Tomáše Petráčka jakkoliv souvisel s tlakem biskupů.

„V novinách si přečteme, že pan profesor Petráček tvrdí, že někteří biskupové tlačili na vedení fakulty, aby ho vyhodili. Pokud já vím, je to lež. Nevím o nikom, kdo by na fakultu z biskupů tlačil. Já jsem to rozhodně nebyl,“ řekl Graubner během besedy.

Později dodal, že Petráček podle něj neříká o situaci na fakultě pravdu. „Mně opravdu třeba na panu profesorovi mrzí, že pouští nepravdy do éteru. Jak já mám věřit jeho férovosti historika, když vykládá věci středověku, když vidím, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Náboženství

Školství

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější