Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Řeháková odchází z Hradu, končí i jako Pavlova mluvčí

Markéta Řeháková už v září prezidenta nedoprovázela na jeho cestách. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Markéta Řeháková už v září prezidenta nedoprovázela na jeho cestách. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Necelý měsíc poté, co skončila ve funkci ředitelky hradního tiskového odboru, odchází Markéta Řeháková i z pozice prezidentovy tiskové mluvčí. Deníku N to potvrdilo pět zdrojů z Hradu.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Markéta Řeháková provázela Petra Pavla celou předvolební kampaní, po zvolení si ji prezident vybral jako svou mluvčí a šéfku hradní komunikace. Jak zjistil Deník N, už po půl roce bývalá novinářka z Hradu odchází.

Už počátkem září kancléřka Jana Vohralíková oznámila, že Řeháková končí ve funkci ředitelky hradního tiskového odboru a zůstává „jen“ prezidentovou mluvčí.

Prezident ještě před týdnem dával najevo, že se svou spolupracovnicí nadále počítá. „Markéta Řeháková nebyla nijak odsunuta z pozice tiskové mluvčí. Zastávala funkce šéfky tiskového odboru i tiskové mluvčí a ukázalo se, že to opravdu nejde moc dobře zvládat dohromady, tak jsme se rozhodli udělat to jinak,“ řekl Pavel minulý víkend v rozhovoru s Deníkem N.

Nyní se situace změnila – Řeháková se podle pěti zdrojů z Hradu na Pražském hradě definitivně končí 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Petr Pavel

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější