Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Byl jsem s Redlem na Seychelách, o jeho podpoře STAN nesmím mluvit, řekl policii Polčák

STAN, Stanislav Polčák. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
STAN, Stanislav Polčák. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Europoslanec STAN Stanislav Polčák policii přiznal, že se stíhaným podnikatelem Michalem Redlem trávil rodinné dovolené, jednu z nich i na exotických Seychelách. Vyšetřovatele také zajímalo, jestli ví o tom, že by Redl Starosty a nezávislé financoval. Europoslanec na to nechtěl konkrétně odpovědět a odvolával se na advokátní mlčenlivost.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Europoslanec za STAN Stanislav Polčák předal na podzim 2021 některým představitelům svého hnutí telefony s aplikací CryptoCult, které umožňují šifrovanou komunikaci. Přístroj od něj dostal tehdy nastupující ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), jak popsal server iDnes.cz, nebo hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Jak vyplývá z policejních dokumentů, s nimiž se Deník N seznámil, sám Polčák tuto aplikaci sám využíval, a to i ke komunikaci s Michalem Redlem, který podle vyšetřovatelů až do loňské razie stál v čele organizované zločinecké skupiny.

Polčák, který v kauze Dozimetr figuruje jako svědek, byl už loni podávat vysvětlení, kriminalisté se jej ptali především právě na jeho kontakty s Redlem.

„Znám jej

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza Dozimetr

Síť

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější