Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Zemřel podnikatel Horák, který měl blízko k Mynářovi. Kromě katarské mise byl spojen i s kauzou Dozimetr

Podnikatel Martin Horák na archivním snímku. Foto: Zdislava Pokorná, Deník N
Podnikatel Martin Horák na archivním snímku. Foto: Zdislava Pokorná, Deník N

V Dubaji zemřel podnikatel Martin Horák. Jeho jméno se objevilo v některých kauzách, například v aktuálním případu armádních zakázek. Podnikatel se dostal do povědomí veřejnosti hlavně díky byznysovým aktivitám s někdejším hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Popisujeme Horákovu roli v katarské misi Pražského hradu v éře Miloše Zemana.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

O úmrtí devětačtyřicetiletého podnikatele informoval server Neovlivní.cz, podle kterého nejsou okolnosti smrti přesně známy.

„Bohužel jsem dostal potvrzeno, že zemřel,“ řekl serveru Mynář, jenž s Horákem v minulosti podnikal například ve vymahačském byznysu.

Informaci Deníku N potvrdily také dva lidé z Horákova okolí. „Dostal jsem informaci, že umřel v Dubaji, důvod úmrtí mi sdělen nebyl,“ řekl jeden z nich. Potvrdil to i další zdroj, který s Horákem dříve podnikal.

Horákovo jméno se objevilo také v kauze Dozimetr, a to v souvislosti

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza Dozimetr

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější