Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

ANO výrazně vede, podle STEM ale nedokáže přetahovat voliče vládní koalici

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Sněmovní volby by v září vyhrálo hnutí ANO. Podle volebního modelu STEM by získalo lehce přes 30 procent hlasů. Vládní koalice oproti jarním měsícům drží svou podporu na stabilní úrovni, ANO se nedaří podporovatele koalice přetahovat. Na hraně zvolení balancuje řada stran a hnutí – mezi nimi i tři vládní.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Hnutí ANO vstupuje do podzimní politické sezony v solidní kondici. Podle volebního modelu STEM pro CNN Prima News by ANO v září vyhrálo sněmovní volby se ziskem 30,8 procenta.

Pro ANO jde tradičně o velmi dobrý výsledek, 30% hranici letos opakovaně v šetřeních renomovaných agentur překonává. Nicméně předchozí výzkumy z jara a léta mu přisuzovaly ještě lepší výsledky.

Andrej Babiš se svými lidmi po neúspěšných prezidentských volbách oznámil, že se nyní chce zaměřit na získávání voličů SPD a mimosněmovních stran. To se hnutí ANO, soudě dle šetření STEM, aktuálně příliš dařit nemuselo, hnutí SPD je totiž v modelu pro CNN Prima News nad deseti procenty.

V některých předchozích šetřeních se hnutí SPD dostávalo až na osm procent, což mohlo souviset

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Průzkum veřejného mínění

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější