Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Podle slovenských exit polls vyhrálo Progresivní Slovensko, experti radí nepodcenit Směr

Michal Šimečka minulý pátek na bratislavském Hlavním náměstí. Foto: Vladimír Šimíček, Denník N
Michal Šimečka minulý pátek na bratislavském Hlavním náměstí. Foto: Vladimír Šimíček, Denník N

Progresivní Slovensko podle dvou exit pollů vyhrálo slovenské parlamentní volby. Podle odhadu Focusu pro TV Markíza by získalo 23,5 procenta, Směr zaostal o 1,6 procentního bodu. Podle Medianu pro RTVS by si PS připsalo 20 procent, Směr by ale rovněž zaostal – o zhruba procentní bod.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Hlasy z volebních okrsků se teprve začaly sčítat; oba odhady vycházejí z vyjádření respondentů, kteří byli během dneška volit. Na třetím místě se podle obou odhadů umístila strana Hlas, čtvrtá je koalice OLaNO, která potřebuje k proniknutí do Národní rady alespoň sedm procent hlasů.

Další strany jsou poměrně blízko pětiprocentní hranice. Například Focus by do parlamentu těsně poslal Křesťanskodemokratické hnutí, pod čarou by zůstala

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Slovenské volby

Slovensko

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější