Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Anketa: Jak si vedl Petr Dvořák v čele České televize?

Petr Dvořák skončil v čele České televize. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Petr Dvořák skončil v čele České televize. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Po dvanácti letech v čele České televize skončil její nejdéle sloužící polistopadový generální ředitel Petr Dvořák. Prvního října jej ve funkci nahradil Jan Souček. Zeptali jsme se mediálních odborníků i novinářů, jak hodnotí Dvořákovu éru.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Česká televize se po dvanácti letech, která jsem v ní strávil, stala nejrespektovanější mediální institucí České republiky. Je to instituce, která je důvěryhodná, stabilní a finančně zabezpečená,‘‘ zhodnotil Dvořák své působení pro Radiožurnál.

Deník N položil expertům tuto otázku: Jak hodnotíte dvanáctileté působení Petra Dvořáka v čele ČT?

Filip Rožánek, mediální analytik a novinář

Dvanáct let mandátu Petra Dvořáka proměnilo Českou televizi naprosto zásadně. Zavedla nové stanice, změnila podobu zpravodajství, vyrábí kvalitní, ale zároveň sledované pořady.

Příliš pozdě však začala řešit

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Média

Veřejnoprávní média

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější