Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Bulovka nabízela anesteziologům odjinud až tři tisíce za hodinu. S částí protestujících se zatím nedohodla

Ilustrační foto: Gabriel Kuchta Deník N
Ilustrační foto: Gabriel Kuchta Deník N

Vedení pražské FN Bulovka podle zjištění Deníku N nabízelo anesteziologům z jiných nemocnic až 3000 korun na hodinu, pokud vezmou služby za protestující lékaře z oddělení ARO. Nemocnice sice včera oznámila, že kritizovaný primář oddělení prozatím končí a že vyhlásí nové výběrové řízení, část lékařů se s ní však zatím nedomluvila.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Lékařům z ARO se nelíbí, že se vedení nemocnice o letních prázdninách rozhodlo vyměnit jejich dosavadního šéfa Jakuba Balu, který měl jejich podporu; oddělení podle nich fungovalo bez problémů. Proti jmenování jeho nástupce Josefa Školy se v září vyslovilo 31 z 40 lékařů tohoto oddělení.

Ředitel nemocnice Jan Kvaček už dříve řekl, že se bude snažit za protestující lékaře najít náhradu z řad externích anesteziologů z jiných nemocnic. Deník N nyní zjistil, že za výpomoc nabízí několikanásobně vyšší částku, než kolik běžně dostávají za příslužby zaměstnanci.

„Náš šéf nám poslal zprávu s nabídkou, jestli nechceme vypomoci na Bulovku na anesteziologickou službu na chirurgii, ortopedii a gynekologicko-porodnickém oddělení. A to za 3000 korun za hodinu. Kdybychom měli zájem,

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Zdravotnictví

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější