Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Teologická fakulta poprvé veřejně řešila kauzu Petráček, senát o děkanově odvolání nakonec nehlasoval

Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy Vojtěch Novotný. Foto: Univerzita Karlova
Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy Vojtěch Novotný. Foto: Univerzita Karlova

Akademický senát Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy odložil hlasování o přípustnosti návrhu na odvolání děkana Vojtěcha Novotného. Senátoři se shodli, že není možné o děkanově osudu hlasovat bez jeho přítomnosti. Věc chtějí řešit na dalším jednání v říjnu.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tento bod se dostal na pořad dne až po několika hodinách jednání. Předseda akademického senátu Vít Vlnas upozornil, že děkan je stále zdravotně indisponován. A vyjádřil pochybnosti, jestli je právně i eticky přípustné, aby akademický senát hlasoval o přípustnosti návrhu na Novotného odvolání.

Senátoři se proto nakonec rozhodli, že dnes hlasovat nebudou. Vlnas zmínil, že na příštím říjnovém jednání už se senát musí zabývat samotným odvoláním – takový postup totiž stanovuje jednací řád tohoto orgánu.

Novotný přitom Vlnase před dnešním jednáním písemně upozornil, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější