Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Rektorka nám dala ultimátum, ať zrušíme Petráčkovu výpověď, tvrdí proděkan. Univerzita to popřela

Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Proděkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy Jakub Jinek tvrdí, že v souvislosti s kauzou Petráček její vedení čelilo ultimátu od rektorky Mileny Králíčkové. Jinek to řekl na dnešním jednání fakultního akademického senátu, který projednává mimo jiné právě propuštění církevního historika. Vedení univerzity proděkanova slova popřelo.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Jinek během svého vystoupení řekl, že rektorka po zástupcích fakulty na jednání 31. srpna požadovala, aby zrušili výpověď pro Tomáše Petráčka.

Prorektor Jan Kuklík podle Jinka následně sdělil, že pokud k tomu nedojde, může fakulta očekávat „problémy s vyřizováním stížností a s projednáváním akreditací“. O jaké stížnosti mělo jít, neupřesnil.

„Spatřuji v tom latentní či spíše dosti explicitní

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Školství

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější