Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Sylvester Stallone patří do starého železa. Nebo ještě ne? Čtvrtí Expendables marně hledají mladé nástupce akčních legend

Sylvester Stallone v nových Expend4bles: Postr4datelní. Foto: Vertical Ent.
Sylvester Stallone v nových Expend4bles: Postr4datelní. Foto: Vertical Ent.

Legenda akčních filmů Sylvester Stallone svého času vycítil poptávku po návratu starých akčních hrdinů, kteří zasypávají olovem houfy zlosynů, aby nostalgickým divákům připomněli, proč podobné filmy jako malí hltali stále dokola na již značně ohraných VHS půjčených od kamaráda. Nesmrtelný „Sly“ tak vytvořil do jisté míry geniálně jednoduchý stroj na peníze jménem Expendables: Postradatelní. Ten se ale s aktuálním čtvrtým dílem silně zadrhl.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Někteří už sérii Expendables považovali za ukončenou akční trilogii, kterou se Stallone definitivně rozloučil nejen se starými dobrými akčními řežbami, jež jeho hereckou hvězdu stvořily, ale i se slavnými kolegy z placu.

Devět let po nejslabším třetím díle se však Postradatelní vracejí, tentokrát jako Expend4bles: Postr4datelní, a se značně obměněným, respektive omlazeným ansámblem. Dokážou však mladí bijci s ostřílenými pardály držet krok?

Zvednout staříky ze zadku

Vlastně se ani nechce věřit, že od prvního dílu Postradatelných letos uplynulo celých třináct let. Svůj srdcový projekt totiž Sylvester Stallone svého času zakládal jako poslední

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Film

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější