Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Nový průzkum Ipsos: Progresivní Slovensko dotahuje Směr. Pro oba může být těžké složit většinu

Volební model Ipsos SK z konce září k volbám do Národní rady Slovenska.
Volební model Ipsos SK z konce září k volbám do Národní rady Slovenska.

Slovenské volby směřují k velmi napínavému finiši. Tři dny předtím, než se Slováci vydají do volebních místností, je totiž rozložení voličské přízně velmi vyrovnané. Směr podle dat Ipsos těsně vede nad Progresivním Slovenskem. Do Národní rady by nyní proniklo osm subjektů a skládat vládu by mohlo být složité.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Podle nejnovějšího volebního modelu agentury Ipsos SK pro Denník N, která od pátku až do úterý sbírala odpovědi respondentů, je rozdíl mezi prvními dvěma na „cílové pásce“ ani ne jeden procentní bod.

Volby by těsně vyhrála strana Směr – sociální demokracie Roberta Fica, kterou by volilo 20,6 procenta lidí. Hnutí Progresivní Slovensko ovšem krátce před klíčovým kláním Směr dotahuje, volební model mu přisoudil 19,8 procenta hlasů.

Dynamika podpory aktuálně hraje ve prospěch Progresivního Slovenska. Od minulé vlny průzkumu stejné agentury, která se uskutečnila před dvěma týdny, si polepšily Směr i PS. Nárůst Progresivního Slovenska je nicméně

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Průzkum veřejného mínění

Slovenské volby

Slovensko

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější