Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

BIS odhalila agenta, který v Česku za tisíce eur zajistil šíření ruské propagandy, řekl Koudelka

Šéf BIS Michal Koudelka. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Šéf BIS Michal Koudelka. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Bezpečnostní informační služba podle svého šéfa Michala Koudelky odhalila ruského vlivového agenta, který poskytl tisíce eur, aby v Česku byla šířená ruská propaganda. Ředitel BIS to řekl ve Sněmovně na konferenci o dezinformacích.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„BIS se podařilo odhalit, že jeden z dlouhodobých ruských vlivových agentů v České republice rozdal úplatky v hodnotě několika tisíc eur za šíření ruské propagandy,“ podotkl Koudelka.

Vlivový agent měl podle BIS na žádost jednoho z nejvyšších orgánů ruské státní moci rozdávat tisíce eur, aby se ve veřejném prostoru šířily dezinformace podporující zahraničněpolitické zájmy Ruské federace v souvislosti s válkou na Ukrajině.

„K šíření těchto ruských informací byly využity dokonce i 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější