Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Agrofert bude řešit výroky ministra vnitra s právníky. Odmítá, že by mohl Rakušana odposlouchávat

Ministr vnitra Vít Rakušan. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Ministr vnitra Vít Rakušan. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Agrofert popírá, že by mohl odposlouchávat ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Ten prohlásil, že právě toho se obával na podzim 2021 při sestavování Fialovy vlády. Mluvčí Agrofertu Deníku N potvrdil, že holding bude Rakušanovy výroky řešit s právníky. Koncern patří do svěřenských fondů Andreje Babiše.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Vedení koncernu Agrofert odmítá, že by jeho bezpečnostní divize kohokoli odposlouchala nebo se dopustila čehokoli nezákonného,“ napsal Deníku N mluvčí Pavel Heřmanský. „Jako ministr vnitra si je jistě vědom vážnosti a zároveň nesmyslnosti tohoto obvinění, a proto Agrofert hodlá věc předat právníkům,“ pokračoval.

„Pan Rakušan jako ministr vnitra jistě velmi dobře ví, že odposlouchávání ze strany soukromého subjektu je nezákonné a pokud měl podezření, které zmiňuje, měl celou věc řešit prostřednictvím orgánů činných v trestním řízení,“ dodal Heřmanský. Reagoval tak na výroky ministra vnitra, který

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější