Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Ředitel Bulovky nařídil lékařům ARO nepřetržitý provoz. Zkomplikuje tak jejich protesty

Ilustrační foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Ilustrační foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Ředitel pražské Fakultní nemocnice Bulovka Jan Kvaček v pátek nařídil převést všechny lékaře z oddělení ARO do nepřetržitého provozu. Anesteziologové tak budou mít o dost těžší cestu ke svému protestu proti novému primáři. Původně plánovali, že od října nenastoupí do večerních a nočních služeb, což by zkomplikovalo provoz Bulovky i dalších pražských nemocnic.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Už za týden chtěli lékaři z oddělení ARO FN Bulovka zahájit svůj protest proti jmenování nového primáře. Nelíbí se jim, že se vedení nemocnice rozhodlo vyměnit jejich dosavadního šéfa Jakuba Balu, který měl podporu drtivé většiny lékařů ARO, podle nichž oddělení fungovalo bez problémů.

Nový primář Josef Škola, který vzešel z rychlého výběrového řízení na konci srpna, nemá podle anesteziologů „dostatečný morální kredit“. Proti jeho jmenování se vyslovilo 32 z 40 lékařů tohoto oddělení.

Nespokojení anesteziologové na začátku tohoto týdne oznámili, že od pondělí 2. října na protest ukončí veškerou přesčasovou práci. To by znamenalo, že nenastoupí do odpoledních, nočních a víkendových služeb. Bez anesteziologů se přitom neobejde žádné oddělení, které potřebuje operovat.

V pátek odpoledne ale přišel od ředitele nemocnice Jana Kvačka pokyn, který

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Zdravotnictví

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější