Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Politická Pointa N: Babiš rozehrál sněmovní bingo s voliči SPD. A my s ním

Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Poslanci dnes začali projednávat třetí čtení vládního konsolidačního balíčku. I když projednávat… Během prvních hodin vystoupili s ostrými projevy Tomio Okamura i Andrej Babiš. O co opoziční předáci hrají? A co dělá mimosněmovní opozice?

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Politické dění tohoto týdne shrnuje a komentuje Jan Tvrdoň.

Finální souboj o balíček začal

Poslanci začali dnes ráno na mimořádné schůzi projednávat v třetím, závěrečném čtení konsolidační balíček. Vládní kompromis, který legislativně zejména upravuje daňové sazby, je jedním z klíčových bitevních polí podzimu.

Podle očekávání na schvalování návrhu vůbec nedošlo, dnešní den byl pouhým pomyslným výkopem třetího čtení. Opoziční hnutí ANO i SPD návrh tvrdě odmítají a vládě rozhodně nechtějí dát jeho projednání zadarmo. Již nyní je tak zřejmé, že k finálnímu schválení vede dlouhá cesta.

K dnešnímu jednání nabízíme čtyři úhly pohledu:

Čistě prakticky: Pro třetí čtení jsou ve Sněmovně vyhrazeny pouze středy a pátky od devíti do čtrnácti hodin. Poslanci si sice mohou tuto dobu prodloužit, není to ale možné proti vůli alespoň dvou sněmovních klubů. Reálně tak v současné Sněmovně bude vládní koalice návrh tlačit tempem

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Názor

Pointa N

Česko, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější