Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Vrátí se Pellegriniho Hlas ke Směru a půjde s ním do vlády? Před volbami to vypadá na jasnou cestu k Ficovi

Šimečka, Matovič a Fico. Foto: Tomáš Hrivňák a Tomáš Benedikovič, Denník N, koláž Deník N
Šimečka, Matovič a Fico. Foto: Tomáš Hrivňák a Tomáš Benedikovič, Denník N, koláž Deník N

Předvolební průzkumy relevantních agentur z posledních měsíců ukazují, že bez Hlasu nebude možné sestavit vládu. Vedení strany Petra Pellegriniho vylučuje z budoucí spolupráce jen extremistickou Republiku a Matovičovo OLaNO. Jednou z hlavních otázek předčasných voleb proto je, jestli se Hlas – sociální demokraice rozhodne pro vládu s Ficovým Směrem – sociální demokracií (od kterého se před třemi lety odtrhl), nebo upřednostní koalici s Progresivním Slovenskem, SaS, KDH a Jsme rodina (pokud se poslední tři jmenované strany do parlamentu dostanou).

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Na rozdíl od Směru se nejedná o stranu jednoho muže, který je natolik dominantní, že jeho nápady se ve vedení v podstatě automaticky akceptují, pokud o nich nezapochybuje on sám. O budoucí vládě by v Hlasu mělo rozhodovat dvacetičlenné předsednictvo, jehož názory se v tomto kolektivním orgánu postupně formují.

Denník N v posledních dnech a týdnech mluvil s několika lidmi z vedení Hlasu i s dalšími politiky, kteří jsou s nimi v kontaktu. Z neformálních rozhovorů vyplývá, že jen tři lidé z předsednictva jednoznačně preferují

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Slovenské volby

Slovensko

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější