Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Redlovu skupinu zajímal i Kupka. Sešel se s Nemrahem, vypovídal o tom na policii

Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Než se stal Martin Kupka (ODS) ministrem dopravy, dohlížel coby krajský náměstek pro dopravu na výběr šéfa středočeské správy a údržby silnic. Tím se stal Jan Lichtneger, skrze nějž podle vyšetřovatelů chtěla Redlova skupina organizaci ovládnout. Kupka Deníku N potvrdil, že v té době komunikoval se Zakaríou Nemrahem, jedním z obviněných v kauze Dozimetr. Odmítá však, že by spolu řešili středočeské silnice, o jeho napojení na Redla podle svých slov nevěděl. Ministr v případu vypovídal na policii.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Údajná zločinecká skupina zlínského byznysmena Michala Redla podle policie pronikla i do Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje (KSÚS).

Tuto akci měl na starost hlavně nejmladší člen skupiny, podnikatel Zakaría Nemrah. Tomu se podle vyšetřovatelů podařilo do čela krajské organizace dosadit svého člověka – manažera Jana Lichtnegera.

Nejprve ale musel na jaře 2021 projít otevřeným výběrovým řízením, které měl na starosti tehdejší krajský náměstek pro dopravu Martin Kupka. Ten říká, že jej Lichtneger kontaktoval

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza Dozimetr

Síť

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější