Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Podvodníci se vydávají za českou investiční společnost. Zkopírovali její jméno i adresu, hlasí se první poškození

Ilustrační snímek. Foto: Unsplash
Ilustrační snímek. Foto: Unsplash

Život Ondřeje Kryšpína se před několika týdny obrátil vzhůru nohama. Na konci prázdnin se mu začali ozývat první lidé, kteří podnikatele nařkli z podvodné nabídky investic. Do nich je podle jejich přesvědčení lákala jeho společnost Kryspin Investment. Ta s akciemi nikdy neobchodovala a momentálně prakticky žádnou činnost nevyvíjí, jméno jeho firmy ale využili podvodníci. Před nimi nyní varuje i Česká národní banka, případ vyšetřuje policie. Několik lidí ale už přišlo až o stovky tisíc korun.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Subjekt se neoprávněně prezentuje jako subjekt disponující povolením k činnosti uděleným ČNB a nabízí obchodování s akciemi, s měnovými páry (forex), akciovými indexy, komoditami a kryptoměnami,“ stojí v úterním varování České národní banky. Ta pravidelně varuje před pochybnými „investičními“ příležitostmi. Například když je zjevné, že společnost ke svému podnikání žádné povolení nemá. To uděluje právě centrální banka.

Podvodná skupina vystupuje pod jménem

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější